Jdi na obsah Jdi na menu
 


Autohypnóza- základ

 

Varování!

Pokud by se vám povedlo někoho zhypnotizovat do takové hloubky jako to dělají profesionální hypnotizéři a on by měl zde "na povrchu" závažný problém např. rozvod, krádež auta, rakovina. Pak by se mohlo jeho vědomí rozhodnout, že se nechce vrátit. Přesvědčí samo sebe, že je mu dobře tam kde je a už nemá zapotřebí ovládat své tělo. pak by to byl veliký problém a dal by se vyřešit snad jen povoláním profesionálního hypnotizéra.

 

Autohypnóza


Moc podvědomí 
Ještě než se dostaneme k samotnému postupu jak hypnotizovat sebe a jak druhou osobu, upřesníme si pár pojmů. Je dokázáno, že existují dvě části lidské mysli - jedna vědomá a jedna nevědomá. Vědomá mysl je kritická a analytická - přijímá informace smyslovými orgány, třídí je a ukládá. Nevědomá mysl (tvoje podvědomí) je podstatně rozmanitější. Je to všechna tvá inteligence, bystrost, paměť a taky zdroj tvořivosti. Je sídlem tvých citů a emocí, které ovlivňuje, a tím ovlivňuje i tvé chování a nálady. Navíc řídí všechny životní procesy tvého těla, jako je dýchání, oběh krve, regenerace tkání... Proto ono varování na začátku. Jak vidíš, tvoje podvědomí má nad tebou vlastně absolutní moc. 

Každý může 
Zhypnotizovat nejde jen jedno procento lidí, z čehož plyne, že zhypnotizovat se dá skoro každý. Stejně tak skoro každý je schopný navodit si stav hypnózy sám. Ovšem zhypnotizovat druhého - to už dokáže jen někdo. 

100% sugesce 
A jak teda na to? Hypnóza je vlastně jen rozvinutá schopnost sugesce, takže úspěch při hypnotizování spočívá v tom, jak moc přesvědčivě dokážeš hypnotizovanému vsugerovat svoje pokyny. K vyvolání hypnózy u druhé osoby se používá nejčastěji metoda uspávání. Funguje tak, že svému médiu doslova vsugeruješ pocit ospalosti, unavenosti a touhy po zavření očí a usnutí. Pokud se ti to skutečně povede a tvému médiu se začne chtít spát, neusne klasickým spánkem (neboj:-), ale dostane se do stavu, kdy bude vnímat jen tvůj hlas a tvoje pokyny. Naproti tomu - postupů, jak zhypnotizovat sebe, je moře. Játi předkládám jeden fungující 


1. část: ZKLIDNĚNÍ 
Vyber si místo, kde tě nebude nic rušit (znít může tichá hudba beze slov) a lehni si na záda do příjemné polohy. Uvolni se a soustřeď se očima na jakýkoli obraz před sebou. Může to být plamen svíčky, vzorek tapety nebo třeba lustr na stropu. Vnímej jen jeho obraz, tvar, na nic jiného nemysli. Až se ti obraz té věci před očima rozostří a přestaneš skoro vnímat jeho okolí, začni v duchu pomalu počítat od deseti do jedné. Mysli na to, že s každým číslem budou tvá víčka těžší a těžší, až při jedničce necháš oči zavřené. Teď se musíš uvolnit. 

2. část: UVOLŇOVACÍ 
Dopřej si na to dost času, nikam nepospíchej. Začni čelistí, nech relaxovat svaly kolem úst, potom uvolni svaly v nose i kolem nosu, dál svaly kolem očí i za očima a kolem vrchní části hlavy. Pokračuj po straně hlavy, uvolni svaly vzadu na temeni i na krku. Uvolni ramena, horní část zad, hrudník a tak pomalu pokračuj, až uvolníš celý zbytek těla. Nech uvolnění proudit pažemi až do posledních článků prstů a nohama až do chodidel a do konečků prstů na nohou. 

3. část: RELAXAČNÍ 
Teď si představ eskalátor jedoucí dolů a samu sebe, jak na něj nastupuješ a necháš se svážet hloub a hloub (do svého podvědomí). Na konci schodů vystoupíš a ocitneš se v překrásném, pro tebe nesmírně příjemném prostředí. Může to být tvé oblíbené místečko v přírodě, šumící voňavý les a v něm tekoucí potůček. Skutečně vidíš, jak voda obtéká balvany a hladké valounky v korytu, cítíš, jak voní pryskyřice a vlhké jehličí, slyšíš ševelení větru vysoko v korunách borovic nad hlavou. Stejně tak se můžeš ocitnou třeba na písečné pláži v opuštěné laguně s azurovým mořem a kokosovými palmami, cítit vůni soli ve svých vlasech a nechat své tělo příjemně rozpalovat slunečními paprsky. 

4. část: NABÍJECÍ 
Jestli si chceš jen odpočinout a načerpat síly, zůstaň, kde jsi, užívej si pocitu volna a jen tak relaxuj. Navoď si představu, že po procitnutí se budeš cítit stejně svěže a odpočatě jako teď a budeš připravená vrhnout se do řešení náročných úkolů s jistotou, že máš na to, abys je všechny zvládla. 

5. část: ŘEŠÍCÍ 
Pokud chceš vyřešit nějaký problém, musíš pokračovat. Až se budeš cítit opravdu uvolněně a příjemně, popojdi dál. Zahni za roh a tam uvidíš obrovský chrám. Je větší a monumentálnější, než jaký jsi kdy viděla. Obdivuješ jeho architekturu, prohlížíš si všechny věžičky a arkády, přistupuješ blíž, stoupáš po několika schodech až k jeho obrovským, těžkým dveřím. Vidíš každou puklinu a suk ve dřevě i ohlazenou kovovou kliku... Bereš za ni a ocitáš se v přítmí obrovské chrámové lodi. Není to ale typický chrám. Místo církevních reliéfů jsou na stěnách mozaiky s obrázky přírody a zvířat. Nikde nikdo, lavice jsou prázdné, stejně jako oltář vepředu, kde plane jen červené světlo. Procházíš se a objevuješ malá dřevěná dvířka. Otvíráš je a vcházíš do nepatrně osvícené chodbičky, vedoucí točitými schody dolů. Scházíš po nich a na konci vstupuješ do malé místnůstky, kde tě přivítá starý moudrý muž a zeptá se tě, co chceš a proč to chceš. Odpovíš mu (...chci začít pravidelně cvičit, protože mě už nebaví koukat se na svou celulitidu, ...chci přestat kašlat na učení slovíček, protože vím, že budu potřebovat dobrou anglinu, ...chci se přestat stydět mluvit před cizíma lidma, protože mě to už nebaví...), on pokývá hlavou a odvede tě do obrovské knihovny, kde jsou regály s knihami po celém jejím obvodu od země až do stropu. Chvíli hledá, pak vytáhne knihu s tvým jménem a podá ti ji. Sedáš si s ní ke stolu a začínáš listovat. Přijdeš ke stránce, která je nadepsaná tvým problémem, otočíš ji a najednou koukáš na film, který se před tebou začíná promítat - máš v něm krásně prorýsované svaly a zpevněné tělo a mluvíš plynně anglicky nebo bavíš společnost úplně neznámých lidí... Koukáš na film a vžíváš se do nového pocitu. Užíváš si štěstí z dosaženého úspěchu, uvědomuješ si, že tě to stálo hrozně moc práce a přemáhání, ale že jsi to dokázala, překonala ses a výsledek za všechnu tu námahu stoprocentně stojí. Nech pracovat představivost, klidně se dívej a užívej si to, jak dlouho chceš.

6. část: PROBOUZECÍ 

Pak odejdi stejnou cestou, jakou jsi přišla, rozluč se se starým mužem, opusť chrám i své relaxační místečko a nastup na schody jedoucí vzhůru (nech se vést zpátky do plného vědomí). Počítej od deseti do jedné a s každým číslem si říkej, že jsi víc bdělá a máš víc psychických sil, jsi víc odpočatá a nakonec (už plná energie a vitality) s jedničkou otevři oči.  

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Autohypnóza před odchodem do práce

(Almaz, 20. 8. 2017 7:20)

Varování: Nenavozujte si trans (autohypnózu) před odchodem do školy, do práce, na jednání, na kroužek nebo kamkoliv jinam. Mám s tím vlastní zkušenost. Jednak můžete zůstat v transu hypnotického spánku tak dlouho, že když se rozhodnete se eskalátorem a sugescemi vrátit, tak si myslíte, že jste ve stavu autohypnózy byli sotva patnáct nebo deset minut a při tom jste tam byli třicet nebo čtyřicet minut. Také (a s tím mám také zkušenost) se můžete, navzdory sugescím bdělosti, plného vědomí, energie, psychické síly a vitality, po probuzení z hypnotického spánku cítit ospalý, unavený, ještě částečně hypnotizovaný a závratiplný. Mějte se Almaz

autohypnóza

(Petra, 15. 5. 2017 10:31)

Dobrý den, rada bych věděla jak dlouho by měla autohypnóza trvat? Zda se dá při jednom sezení (autohypnóze) zaměřit na více témat - problému? ( např- cca 1 nebo 2. nebo 5 min. ...například práce, dalších ....min. vzhled, dalších...min. jiný problém. Děkuji za odpověď. Petra

DDd

(Rrrrrrrr, 6. 4. 2017 13:58)

Chdvf fx

DDDDDDDDDDDDDUUUUUU

(JJJJJ, 15. 3. 2016 23:12)

Se vysrt a a musím si zase vyhonit péro, tak zas někdy :-))))))))))

YAGA TY KOKOTE

(BABA, 15. 3. 2016 23:11)

Speaking english or sprechenze deutch?
Bono?
Si Comprende?
Wenum
Et Nobis

Na jazyk , který nepochází z tohoto světa si teď nevzpomenu, ale tak příště :-)))

Páčko teplouškové a vraťte se do školky, tam si urbovat nad mtůžete masturbovat nad hypnotizací ...

F U C K O F F

A L L F U C KI NG

W O R L D

Do

(Iďěm, 15. 3. 2016 23:07)

Kostola Masurbovať, lebo ma vela vzrušuje paškál a ty kundy co tam chodí to bych prcal a mrdal pořád, od rána do večera, už se těším až si tam vyhoním péro.

Tak čůsíček buzeranti

N

(N, 15. 3. 2016 23:05)

Nisti vyjebaní :-DDDD

A

(A, 15. 3. 2016 23:04)

A

ł

(ł, 15. 3. 2016 23:03)

ł

A

(A, 15. 3. 2016 23:03)

A

$

($, 15. 3. 2016 23:03)

$

Este aiste est

(Wampire, 15. 3. 2016 23:02)


--------------------------- $ A ł A N -----------------------------

hezké, ale...

(jedna jedna, 11. 9. 2015 19:42)

nevím, jestli by to fungovalo. Každopádně funguje (tento příklad) přesně na bázi Tajemství. !

holotrop a nebo nic

(Miki, 28. 9. 2014 9:11)

Hele skuste spíš holotrop tam máte víc procent že se proberete !!!

Re: Re: holotrop a nebo nic

(som beast, 7. 5. 2015 15:23)

co je holotrop?

h

(co ta potom, 7. 5. 2015 15:15)

Nefunguje to

Info

(Martin, 31. 7. 2013 18:52)

Dobrý den,jsem professional v oboru hypnózy,tím vám chci sdelit,že toto není blbost a těm kterým se to nepodařilo je málo a tímto návodem se to dosti lidem nepovede,už jen to ,že to musíte zkoušet vícekrát a stejně se vám to nepovede a pak jsme tu já který ví jak na to u všech lidí na 100%, nevidistu@email.cz poradím.

Re: Info

(Matěj, 6. 2. 2015 20:16)

Dobrý den prosím pomohl by jste mi s hypnózou?

holotrop a nebo nic

(Miki, 28. 9. 2014 9:12)

Hele skuste spíš holotrop tam máte víc procent že se proberete !!!

Hypnotizování

(odborný hypnotizér , 2. 4. 2014 16:43)

Tento článek mi v hypnotizování nepomohl. : (
Jinak SUPER vysvětlení. : )